Villa

ARKITEKTRITAT DRÖMHUS PÅ IDYLLISKA LISÖ!

Lisö

Sjöklintsvägen 2

ARKITEKTRITAT DRÖMHUS PÅ IDYLLISKA LISÖ!

  • Beskrivning
    KONTAKTA ANSVARIG MÄKLARE FÖR ATT BOKA EN EXKLUSIV FÖRHANDSVISNING! - Utanför detaljplan - Arkitektritat - Havsnära - Privat läge - Fullutrustad gäststuga
  • Fakta
    Tillträde
    Enligt överenskommelse
    Fastighetsbeteckning
    NYNÄSHAMN SJÖHAGEN 1:7
    Objektstyp
    Småhus
    Typkod
    Småhusenhet, bebyggd
    Adress
    Sjöklintsvägen 2
    Postnummer
    148 97
    Boarea
    145 kvm
    Tomtareal/mark
    4 737 kvm
    Tomtareal enligt
    Lantmäteriet
    Totalarea
    4 737 kvm
  • Byggnad
    Standardpoäng
    30
    Byggår
    2016
    Övriga byggnader

    Attefallshus fullutrustat 35 kvm Gästhus 20 kvm Carport 25 kvm

    TV/Internet

    Fiber

  • Taxering
    Taxeringsår
    2024
    Taxeringsvärdet är
    Fastställt
    Värderingsår
    2026
    Taxeringsvärde byggnad
    3 828 000 kr
    Taxeringsvärde mark
    1 591 000 kr
    Taxeringsvärde totalt
    5 419 000 kr
  • Kostnader
    Levnadskostnader

    Välkommen att kontakta ansvarig fastighetsmäklare om du vill ha hjälp med att upprätta en boendekostnadskalkyl.

  • Pantsättningar & Inteckningar
    6st inteckningar på totalt 4 335 000 kr
  • Energideklaration
    Utfördes
    Tisdag 29 aug 2023
    Energiprestanda
    54 kWh/m2
    Status
    Energideklaration är utförd
    Energiklass
    D
  • Rättigheter & Belastningar
    Gemensamhetsanläggning

    NYNÄSHAMN SJÖHAGEN GA:2

    Gemensamhetsanläggning

    NYNÄSHAMN SKÄRLINGE GA:3

    Gemensamhetsanläggning

    NYNÄSHAMN SJÖHAGEN GA:1

    Rättigheter last

    Ledningsrätt: STARKSTRÖM

Basfakta
Pris
6 495 000 kr Utgångspris
Adress
Sjöklintsvägen 2
Bostadstyp
Småhus
Boarea
145 kvm
Totalarea
4 737 kvm
Tomt/Mark
4 737 kvm
Byggår
2016
Kontakta mig
Formuläret innehåller fel. Kontrollera formuläret och försök igen. Tack!

Tack för ditt meddelande!

Intresseanmälan för

Tack för ditt meddelande!